خرید یخچال فروشگاهی | انواع یخچال فروشگاهی | یخچال فروشگاهی ارزان قیمت | برزین دژ

خرید یخچال فروشگاهی | انواع یخچال فروشگاهی | یخچال فروشگاهی ارزان قیمت

اگر شما هم صاحب یک سوپرمارکت یا هایپر هستید؛ میدانید که وجود یخچال فروشگاهی در انواع فروشگاه ها و مراکز خرید الزامی است. یخچال فروشگاهی به چند دسته تقسیم می شوند؟ انتخاب یخچال فروشگاهی ارزان قیمت و با کیفیت مطلوب از مهم ترین ملزومات هر فروشگاهی است. بنابراین انتخاب انواع آن نیز برای هر فروشگاهی در انتخاب مشتریان بسیار اهمیت دارد.

تاریخچه یخچال های مصنوعی

اولین یخچال مصنوعی جهان را ویلام کولین در سال ۱۷۴۸ میلادی ساخت. اولیور ایوانس نیز یک مخترع آمریکایی بود که به پدر یخال های مصنوعی معروف بود. با این حال یخچالی که بتواند این فرایند پیچیده امروزی را طی کند به دست او ساخته نشد. در سال ۱۸۳۴ میلادی اولین یخچال جهان بر پایه طرح ایوانس ساخته شد. از این یخچال برای خنک نگه داشتن مبتلایان به تب استفاده می شد. بعد از طی این مراحل اولین یخچال ها که یخ تولید می کردند ساخته شدند، اما یک دانشجوی سوئدی سال ها بعد یخچال جدیدی را اختراع کرد که این یخچال به تولید انبوه رسید و وارد بازار شد. اولین کارخانه یخچال سازی مختص به جنرال الکتری بود که در سال ۱۹۱۶ در آمریکا موفق به تولید دو دستگاه یخچال شدند. این عدد در سال ۱۹۲۰ به ۲۰۰ دستگاه رسید.

نخستین خط تولید یخچال در سال ۱۳۴۳ توسط کارخانه فیلور وارد ایران شد. این کارخانه با مونتاژ قطعات یخچال توانست اولین یخچال ها را وارد بازار ایران کند.

بخوانید درباره: تاریخچه یخچال

انواع یخچال فروشگاهی

یخچال های لازم برای هر فروشگاه به انواع مختلفی تقسیم می شود که البته وجود تمام آن ها برای هر فروشگاهی الزامی نیست. انواع یخچال های فروشگاهی عبارتند از:

 • یخچال فریزر صندوقی
 • یخچال تک درب ایستاده
 • یخچال پرده هوا
 • انواع یخچال جزیره
 • یخچال وسط فروشگاهی روباز
 • یخچال ویترینی
 • و…

در ادمه به توضیح مختصری درباره کاربرد هر یک از یخچال های فروشگاهی می پردازیم.

یخچال فریزر صندوقی

یخچال فریزر های صندوفی به دو نوع مختلف خانگی و فروشگاهی تقسیم می شود. وجود یخچال فریزر صندوقی فروشگاهی امروزه در همه مراکز خرید ضروری است. در فروشگاه ها معمولا از آن برای نگهداری انواع بستنی و آب آشامیدنی استفاده می شود. درب این فریزر ها امروزه به صورت شیشه ای طراحی می شود تا داخل آن قابل رویت باشد. البته در طراحی قدیمی، این محصول کاملا بسته و به صورت صندوق مانند و غیر قابل رویت طراحی می شد. بنابراین به علاوه این محصول استفاده از یخچال فریزر های فروشگاهی ایستاده در تجهیزات فروشگاهی اهمیت پیدا کرد

یخچال فریزر فروشگاهی

انواع آن بسته به محیط استفاده در آن متفاوت است.

یخچال فریزر فروشگاهی

 

یخچال تک درب ایستاده

از این نوع یخچال در سوپرمارکت ها و هایپر مارکت ها و انواع مراکز خرید استفاده می شود. جای آن معمولا در جلوی در ورودی یا محلی است که قابل رویت باشد. درب این یخچال ها در فروشگاه معمولا زیاد باز و بسته می شود بنابراین کیفیت آن بسیر حائز اهمیت است. از یخچال های ایستاده فروشگاهی معمولا برای نگهداری انواع نوشیدنی، شیر، انرژی زا استفاده می شود. این محصول می تواند ویترین مارکت شما و جایی برای ارائه محصولات جدید برای مشتریانتان باشد.

یخچال پرده هوا

از یخچال های پرده هوا معمولا در سوپر مارکت های بزرگ تر، هایپرمارت ها و فروشگاه های زنجیره ای استفاده می شود. این نوع به یخچال رو باز فروشگاهی معروف است و فاقد درب می باشد. استفاده از آن به دلیل دسترسی راحت تر محصولات در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفت. یخچال پرده هوا در انواع مختلف تولید می شود.

یخچال پرده هوا با موتورخانه سرخود

یخچال پرده هوا با موتورخانه سرخود

یخچال پرده هو با موتورخانه مرکزی

یخچال پرده هو با موتورخانه مرکزی

 

همچنین بخوانید درباره: یخچال پرده هوا

یخچال جزیره

این نوع یخچال با قابلیت ساخته شدن به دو صورت درب دار و بدون درب می باشد. این یخچال بنا به سلیقه مشتری سفارشی سازی می شود. کاربرد یخچال های جزیره ای در نگهداری روزانه مواد غذایی، میوه، سبزیجات، ترشیجات، موارد پروتئینی و… است. این یخچال معمولا با فاصله از دیوار قرار می گیرد و بین خریدار و فروشنده مرز ایجاد می کند. وجود آن در انواع سوپرگوشت ها، مارکت ها، شیرینی فروشی ها و سایر مراکز مرتبط الزامی است.

یخچال جزیره

این نوع یخچال نیز بسته به نیاز مشتری در انواع مختلف تولید می شود.

یخچال جزیره

 

یخچال وسط فروشگاهی روباز

این نوع فریزر در مراکز خرید برای نگهداری انواع گوشت و مرغ و ماهی و سایر اقلام فروشگاهی که احتیاح به فریز شدن دارند، است. محل قرار گیری این یخچال در فروشگاه نیز با توجه فضای مارکت تنظیم می شود. به روباز بودن این فریزر مثل یخچال های پرده هوا این امکان را به مخاطب می دهد که انواع محصولات در معرض دید مشتریان قرار بگیرد.

یخچال ویترینی

تکنولوژی و سیستم جدید امروزه این امکان را ایجاب می کند که از یخچال های ویترین دار برای مراکز خرید استفاده شود. چرا که مشتری می تواند محصول مورد نظر خود را  ببیند و با خیال راحت تر انتخاب کند و نگران بازماندن طولانی مدت در یخچال و به هدر رفتن انرژی نشود. همانطور  که در تمامی یخچال های معرفی شده محصول از پشت درب یخچال قابل رویت بود. یخچال های ویترینی مخصوص نگهداری مواد غذایی و شیرینی دارای رنگ بندی های مختلف طبق سفارش مشتری روانه بازار می شود.به علاوه این نوع یخچال ها، تاپینگ ترشیجات نیز در فروشگاه ها بسته به نوع محصول حائز اهمیت است

تاپینگ ترشیجات

یخچال های ویترینی به دو نوع زیر می شود:

 • یخچال های کانتر گرم
 • یخچال های کانتر سرد

یخچال های کانتر گرم : از این نوع یخچال برای نگهداری غذاهای گرم فروشگاهی مثل پیتزا یا لازانیا که قرار است همان جا توسط مشتری به مصرف برسد،‌ استفاده می شود، چراکه دما در آن مهم است.

یحچال های کانتر سرد : این نوع یخچال برای نگهداری شیرینی جات،انواع دسر، پنیر، سوسیس، کالباس و… که دمای خاصی برای آن ها مد نظر نیست، استفاده می شود.

همچنین ببینید: خرید انواع یخچال فروشگاهی باکیفیت با قیمت مناسب

تهیه یخچال فروشگاهی باکیفیت

برزین دژ تولید کننده و عرضه کننده انواع وسایل و تجهیزات فروشگاهی با نازلترین قیمت هاست. اگر شما هم به فکر خرید باکیفیت ترین یخچال های فروشگاهی و همینطور سایر تجهیزات فروشگاهی برای کسب و کار خود هستید، باید بگوییم که برزین دژ در طرح ها و رنگ های مختلف بنا به سلیقه شما عزیزان این محصولات را عرضه می کند و تحویل سفارشات را در حداقل زمان ممکن انجام می دهد.

در خرید یخچال فروشگاهی توجه به چه نکاتی مهم است ؟

در خرید یخچال توجه به نکات زیر ضروری است:

 • کیفیت قطعات مصرف شده
 • گارانتی محصول
 • ابعاد یخچال و تناسب آن با سیستم کسب و کار شما
 • برچسب مصرف انرژی
 • استفاده از نوع مناسب یخچال با توجه به کارایی مورد نیاز شما
 • عمر مفید کالا
 • گنجایش و ابعاد یخچال
 • امکانات و قابلیت ها

پاسخ پرسش های متداول

دلیل این که یخچال فروشگاهی صدا می دهد چیست؟

دلیل ایجاد صدا می تواند تراز نبودن و همین طور گیر کردن پروانه های فن به دستگاه باشد.

کف یخچال صنعتی چرا یخ می زند؟

این مشکل می تواند به سه دلیل زیر ایجاد شود:
_خرابی تایمر دیفراست
_خرابی شیر برقی یا المنت ها
َ_ترمودیسک

بهتر است دمای یخچال صنعتی چه قدر باشد؟

دمای یخچال صنعتی باید به دمای 5 درجه بالای صفر تا 7 درجه بالای صفر برسد در غیر این صورت محصولات بعد از گذشت چند روز شروع به خراب شدن میشوند.

چرا باید برزین دژ را برای تجهیز سوپرمارکت انتخاب کنیم؟

ما آماده خدمت رسانی در مسیر تجهیز هایپرمارکت ، سوپرمارکت و هر نوع فضای خرده فروشی ، از جزئی ترین اقلام تا مهمترین آنها هستیم و با محصولات استاندارد و به روز ، گامی مهم در کنترل هزینه ها و ارائه کالای با کیفیت بر می داریم.
رضایت مشتریان از محصولات برزین دژ، ما را هر روز مصمم تر نموده تا خدمات خود را برای شما مشتریان عزیز گسترده تر و به روز تر نمائیم ، چون ایمان داریم که لایق بهترین ها هستید

راه های تماس با برزین دژ

تماس: 09198076712-09125661531

پانوشت: یخچال فروشگاهی ، یخچال فریزر صندوقی ، یخچال تک درب ایستاده ، یخچال پرده هوا ، انواع یخچال جزیره ، یخچال وسط فروشگاهی روباز ، یخچال ویترینی

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 3 =